100 7894 1022x768W dniach od 26 września 2015r. do 9 października 2015r. 16 – osobowa grupa młodzieży Niepublicznych Szkół „PROFESJA” w Radomiu i Zwoleniu odbyła dwutygodniowe staże zagraniczne w Rimini we Włoszech w ramach projektu „Dziś zagraniczny staż – jutro wymarzona praca” finansowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w ramach projektu systemowego „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego”.

Przed wyjazdem każdy z uczestników projektu odbył 50-godzinny kurs języka włoskiego oraz przygotowanie zawodowe, kulturowe i pedagogiczno – prawne.
Na staże do Włoch wyjechali uczniowie odbywający kształcenie w kierunkach: kucharz, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, fryzjer oraz sprzedawca. Zagraniczna praktyka uczniów Niepublicznych Szkół „PROFESJA” podniosła ich kwalifikacje zawodowe i językowe oraz zmotywowała do intensywniejszej nauki zawodu.

Udział w praktyce zagranicznej zwiększył szanse uczniów na zatrudnienie nie tylko w regionie czy Polsce, ale również w kraju partnera lub innych krajach UE. Program przewidywał także wycieczki i atrakcje kulturalne, które pozwoliły na lepsze poznanie regionu, jego kultury i historii.

Wszyscy uczniowie pozytywnie ukończyli staże zawodowe i otrzymali certyfikaty potwierdzające zrealizowanie programu. Przed nami konferencja podsumowująca zrealizowane działania i osiągnięte rezultaty projektu.