Dnia 31 października 2013 r. uczniowie pod opieką nauczycieli i dyrektor Beaty Karolak wzięli udział w wycieczce do Aresztu Śledczego w Grójcu. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie młodym ludziom zagrożeń i sytuacji prowadzących do przekroczenia prawa. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała film dydaktyczny, dyskutowała z pracownikami służby więziennej i zwiedzała areszt.

Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach rekreacyjnych w miejscowości Turno koło Białobrzegów nad brzegiem Pilicy. Młodzież zgromadziła się przy ognisku i piekła kiełbaskę.

O godzinie 16.00 wszyscy wrócili do Radomia.