29 kwietnia 2019r. w Szkołach „PROFESJA” w Radomiu odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą rozpoczęto wprowadzeniem flagi państwowej oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczennice i uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia, które przyczyniły się do uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji oraz pozostałych świąt majowych 1 maja - Święto Pracy i Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy oraz 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wspomniano również o 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej  w dniu 1 maja 2004 r. Uroczystość uświetniły wspaniałe recytacje poezji, której towarzyszyły muzyka i patriotyczne pieśni. Społeczność szkolna z zaciekawieniem  przysłuchiwała się lekcji historii uzupełnionej bardzo obrazowo przedstawioną prezentacją multimedialną, przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli – Elżbiety Gniadek i Anny Ociepki

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Beata Karolak, która podziękowała uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie uroczystości oraz  przypomnienie i upamiętnienie tak ważnych dla Polaków rocznic bo święta majowe to nie tylko dni wolne od zajęć dydaktycznych ale przede wszystkim szczególna lekcja historii dla wszystkich Rodaków.